Tajemnicza Trylogia

W pewnym wieku należy już zamykać karierę. Chcę to zrobic miło i z fasonem. Zawsze bowiem chciałem napisać niewielkie książeczki o wielkich technologiach ludzkości. Począwszy od pierwszych maszyn tkackich czy parowych na wirtualnych światach i technologiach kwantowych skończywszy. Czyli o tym co nie przyroda, ale sami ludzie sobie wymyślili.
Napisałem te książeczki. Tak napisałem, by były zrozumiałe wszystkim. Młodzieży, zwłaszcza Pierwszej i Trzeciej, bo ta Druga ma mało czasu na czytanie.
Egzemplarzy przeznaczonych na sprezentowanie Krewnym i Znajomym Królika, a nawet nieznajomym, nie jest dużo. I są one głównie do czytania. Tekst i trochę czarno-białych obrazków. Na te czasy to słabo, ale spróbujmy.
**********
Tom pierwszy to Tajemnice Świata.  Rok wydania 2022. Stron 228. Treść: Świat bez tajemnic? Żyzny półksiężyc. Żelazo. Matematyka. Maszyny Babbage’a. Kody hrabiny. Boole i jego algebra. Stefan Banach. Wirniki XX wieku. Polacy i Enigma. Rakiety. Tajemnice EKD. Przełom i fiołki. Komputery już są! Wielki ospały brat. Historia romantyczna. Mikroprocesory i Intel. Komputerowe harce. Apple, pierwsze dwa. Mikrokontrolery. Inteligentny pył. Czuły narrator. Gorący kartofel. Internet. Cyber–tarapaty. Bez listonosza. Szaleństwo witryn. Pretty Good Privacy. Komórkowe czasy. Smartfony. Świat Google. Bitcoin i kryptowaluty. Blockchain. Fejsbuk i Meta. Sztuczne myślenie. Pomieszany świat. Virtual world’s. Liczymy kwantami. Big Data to za dużo! Szukaj, a znajdziesz. Tajemnice leadów. Groźny ransomware Zimna fuzja.

2got

Tom 2. Tajemnice Świata. Hardware. Rok wydania 2023. Stron 228. Treść: Gdzie my jesteśmy? Atom. Co o nim wiemy? Światło było trzecie. Mamy wiatr! Maszyny proste? Chcemy energii. Historia węgla. Para? Wściekły geniusz. Ogień podnosi wodę. James Watt. Pierwsza przejażdżka. Samochody parowe. Parowce. Turbiny rządzą. Co to jest silnik? Silnik spalinowy Kauczuk. Ośmiu z deutz. Piękna i mądra Bertha. Francuzi pierwsi? Auto dla doktora. Polskie limuzyny. Elektryczność, co to? On wynalazł klatkę? Ropa kamienna. Aptekarz z galicji. Maszyną lepiej? Lodówka grzeje? Sprytna błyskawica. Na serce i na wojnę . Kinematograf. Wojna prądów. Telegraf malarza. Wreszcie rozmawiamy. Świat w pudełku. Żywe obrazy w eterze. Ring of fire. Balony? a po co? Air story closed. Ignition, mamy to! Tajemnice marek.

2got

Tom 3. Tajemnice Świata. Software. Rok wydania 2023. Stron 207. Treść: Hardware i software. Software, czyli co? Historia software’u. System operacyjny. Sieci. Światłowody . Aplikacje. Łączenie światów. Jeszcze o kartoflach. J.C.R. Licklider. Umiał wybierać. Larry Roberts. Kto zrobił internet? 14 twarzy internetu. TCP/IP . Cyklady Pouzina. Przystanek minitel. Wielkim dniem… Cloud, fog, edge. Poe i Mata Hari. Kryptografia.  Steganografia. Depesza Zimmermanna. Dwa klucze. Co to jest DNS? Kryptokarty płatnicze. Kryptowaluty? co to? Był i jest pierwszy. Ethereum. Tajemnice blockchaina. Blockchainowe walory. Inteligentne światy. Tokenów jest wiele. NFT. Pieniądze sieci. 01 do 05 to komórki! Internet Rzeczy. Jacquardtm by Google. World Wide Web? Nowe światy WEB–ów. Ransomware. Sztuczne, czyli jakie? ChatGPT, jaki mądry! Będzie  quantowo? Świat cyfrowy?

3got

To nie jest towar! Książki prześlę chętnym darmo. Ale kto pierwszy, ten lepszy. Proszę zamawiać wysyłając maila na w.nowakowski@gmx.com – odpowiem czy książki jeszcze są, a jeśli będą, zarezerwuję i poproszę o adres pocztowy do wysyłki.
Niektórzy z Państwa mają już tom pierwszy lub drugi. Tym prześlę tylko brakujące, ale za to w pierwszej kolejności.