Tajemnice Świata już są. Oto trailer

Postanowiłem napisać i wydać trzy niewielkie książki popularne. Dla kogo? Dla młodych i… młodych później. Zrobiłem początek. Pierwsza już jest w druku i będzie gotowa na przełomie października i listopada. Ma uświetnić moją 80-kę! Napiszę jak będzie.

Zrobiłem początek. W języku polsko-niemieckim pisze się to masz koniec jednego. To zabawne tłumaczenie pojawiło się niegdyś w dużym sklepie na ul. Marszałkowskiej, w tzw. składnicy harcerskiej, na pudełku pierwszego w Polsce, sprowadzonego z NRD zestawu elektrycznej kolejki PIKO, czyli kompletnej pokojowej kolei z torami, parowozami i wagonami do jeżdżenia po mieszkaniu. Producent kolejki taki właśnie napis wydrukował na pudełkach eksportowanych do Polski, wówczas pudełkach marzeń każdego naszego chłopaka. W wersji oryginalnej było to – Du hast das erste Ziel. W nowym polskim mówi się krótko mamy to! Ale mieć koniec jednego jest ładniejsze.

Pracuję teraz nad drugą pt. Tajemnice pary i prądu i ta zapewne ukaże się zaraz po Nowym Roku. Trzecia pt. Tajemnice drutu, fal i internetu jest planowana na drugą połowę 2023 roku.

Tajemnice Świata cały program